Миколаївський обласний комісаріат МПКГБ занепокоєний ситуацією, що склалася у навчальних закладах області з використанням неліцензійного програмного забезпечення.
За цим ховається три найважливіші проблеми:
1) порушення законодавства про авторське право та суміжні права
2) тотальна пропаганда продуктів компанії Microsoft, Adobe, Ahead та інш. Діти звикають використовувати крадені копії програм та продовжують таке використання і вдома і на роботі.
3) величезна кількість коштів держбюджету яка спрямовується на закупівлю ліцензійних програм, проте може бути направлена на збільшення потужностей матеріальної бази школи та комп'ютерних класів Найкращим способом вирішення усіх трьох проблем є впровадження відкритого програмного забезпечення (Open Source) на платформі Linux у школах та інших навчальних закладах.
Фахівці Миколаївського комісаріату розпочали роботу в даному напрямку, ведуться активні переговори з представниками управління освіти області, міста, інститутом післядипломної освіти та облвиконкомом. Йде активний пошук робочих схем поступового переходу на вільне ПО, методик та і безпосередньо самого програмного комплексу який буде взмозі повністю відповідати вимогам Міністерства освіти, щодо програми викладання інформатики у школах, сприяти розвитку творчих здібностей дітей, підвищувати їх правову культуру та бути потужною альтернативою пропрієтарним продуктам.
У східній Європі позитивний досвід вже накопичений у деяких республіках РФ та на Заході України. Цікавою є стаття Семенюк В.М. "ІНФОРМАТИЗАЦІЯ ОСВІТИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: ДОСВІД, ПРОБЛЕМИ, ЗДОБУТКИ"
Планується обрати 10-15 шкіл в яких експериментально почати викладання інформатики на базі вільного ПО.
Запрошуємо усіх, кому не байдужа ця тема до співпраці на спілкування.